Pamięć historyczna jest spoiwem każdej ludzkiej wspólnoty. Ten szczególny rodzaj więzi warunkują przeszłość oraz losy wielu pokoleń Polaków składające się na wspólnotę narodową, która jest fundamentem naszej tożsamości. Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej i to właśnie w tym miesiącu postanowiliśmy zorganizować kolejne edycje Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głos Ojczyzny” - czternastą, natomiast Konkursu Poezji Patriotycznej „Warto pamiętać” - piątą. W tym roku odbyły się one  w ramach obchodów 80-lecia Zespołu Szkół Nr 3 pod hasłem „Przeminie człowiek – zostanie Pieśń”.

Galeria zdjęć

Uczestnikami konkursu i festiwalu byli uczniowie gimnazjum powiatu kutnowskiego oraz ościennych i  naszej szkoły. Jury w składzie: Teresa Mosingiewicz  - dyr. Kutnowskiego Domu Kultury, Małgorzata Musiałowska –dyr. Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego oraz Anna Janiak  - wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głos Ojczyzny”

  • I miejsce Anna Winkler z Gimnazjum w Byszewie
  • II miejsce Dawid Pawlikowski z Gimnazjum w Oporowie
  • III miejsce Aleksandra Sobczyk, Aleksandra Traczyk oraz Daniel Perka
  • wyróżnienie Wiktoria Tomczak i Natalia Górska z Gimnazjum w Chodowie

Konkurs Poezji Patriotycznej „Warto pamiętać”

  • I miejsce Ewelina Salamon z ZS Nr 3
  • II miejsce Aleksandra Zwierzchowska z Gimnazjum nr 3 w Kutnie
  • III miejsce Gabriela Kozień z Gimnazjum nr 1 w Kutnie
  • wyróżnienie Dominika Czupryniak z Gimnazjum w Chodowie
  • wyróżnienie Marta Dawidowicz z Gimnazjum w Gołębiewku

Podsumowując konkurs członkinie jury zwróciły uwagę, że dobór tekstów wybranych do prezentacji był bardzo ciekawy i trudny jak dla tak młodych interpretatorów. Podkreśliły również, że nagroda nie jest największym sukcesem. Warto brać udział w tego typu konkursach, żeby doskonalić swoje umiejętności, uczyć się panowania nad stresem oraz słuchania siebie i innych. Zdaniem jury bardzo ważny jest warsztat recytatorski i piosenkarski, ale przede wszystkim poezję i muzykę trzeba kochać.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Getin Bank S.A oddział w Kutnie oraz Zarząd Powiatu w Kutnie.
Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie, a laureatom gratulujemy.