prasa_2.jpgW poniedziałkowym wydaniu "Głosu Wielkopolski" ukazał się artykuł o sukcesie naszych uczennic w I Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Wierszy Patriotycznych i Poezji Śpiewanej. A oto jego treść:
"W sobotę do Poznania przyjechało 40 uczniów ze szkół gimnazjalnych i licealnych z całej Polski. Młodzież wzięła udział w I Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Wierszy Patriotycznych i Poezji Śpiewanej.

Organizatorem spotkania był zarząd wojewódzki LOK w Poznaniu, a patronat nad imprezą objął między innymi minister edukacji.
- Każdy tekst przedstawiany przez recytatora powinien być zgodny z jego przekonaniami - twierdzi Dorota Krutelewicz - Sobieralska z Gryfińskiego Domu Kultury.
Młodzi artyści nie ukrywali, że patriotyczna tematyka prezentowana na konkursie nie była dla nich łatwa. Dla osób, które kochają poezję, nie powinno to jednak stanowić problemu.
- Konkurs potraktowałem jako kolejne wyzwanie. Nigdy dotąd nie recytowałem tekstów patriotycznych - wyjaśnia Katarzyna Konczarek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie, laureatka pierwszego miejsca w kategorii recytacja.
- Wybrałam fragment "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Mówiło mi się go swobodnie, gdyż nawiązywał do potrzeb Polski które mimo upływu lat są wciąż takie same.
Konkurs zainicjowana 10 lat temu i dotychczas odbywał się tylko w Wielkopolsce. W tym roku po raz pierwszy wzięli w nim udział wykonawcy z całego kraju.