beata.jpgW styczniu 2008 roku Beata Witkowska - uczennica Zespołu Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie uległa wypadkowi samochodowemu . W wyniku wypadku uszkodzony został kręgosłup Beaty i przez długie miesiące pozostawała w stanie ciężkim. Poszkodowana przeszła kilka operacji
i poddawana była leczeniu w różnych szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych. Zabiegi dają już pewne efekty ale wymagają bardzo dużych środków finansowych.
W połowie września bieżącego roku po emisji programu w telewizji TOYA Dyrekcja szkoły zwróciła się z prośbą do nauczycieli i wychowawców by wspólnie z młodzieżą podjąć działania , mające na celu pomoc Beacie. Wtedy to na zebraniu Samorządu Uczniowskiego padła propozycja jednego z maturzystów by zorganizować koncert charytatywny. Wyznaczono termin październikowy, jak się później okazało zbyt krótki na przygotowanie takiego przedsięwzięcia. Pani Mirosława Pietrzykowska, sprawująca pieczę nad całością przedsięwzięcia zwróciła się z prośbą do Dyrekcji KDK o udostępnienie sali . Organizatorzy otrzymali zgodę , a termin koncertu ustalono na 18 grudnia.
Do udziału w koncercie zgłosili się uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie , Rodzinna Kapela państwa Baranowskich , zespół ,,Masters’’ pana Stanisławskiego ,uczennica LM – Anna Tadeusiak
oraz dwie maturzystki z LO im. gen. J. H. Dąbrowskiego - Wioletta. Tuchorska i Ewelina. Stankiewicz. Całą uroczystość uświetnił swoją obecnością chór RTM ,,Speranza.’’ Podczas koncertu wykonano wiele znanych utworów muzyki poważnej, rozrywkowej oraz zaprezentowano najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Wielu wzruszeń dostarczył widzom list od Beaty przeczytany przez jedną z uczennic , która wcześniej odwiedziła chorą koleżankę.
Występy młodych artystów wywarły duże wrażenie na widzach a zebrana kwota podczas całego przedsięwzięcia wynosi około czterech tysięcy złotych. Organizator koncertu – pani Mirosława Pietrzykowska jeszcze raz dziękuje Dyrekcji , Nauczycielom za pomoc w przygotowaniu koncertu, młodzieży za wspaniałą postawę , ogromne zaangażowanie oraz doskonałą promocję szkoły.
Szczególne podziękowania kieruje w stronę trzech maturzystów , uczniów III kl. Lp – Jakuba Kity, Dawida Cichockiego , Bartka Kaczmarka. To dzięki ich przedsiębiorczości całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem .
 
Do obejrzenia zdjęć z koncertu zapraszamy do galerii