{gallery}aktualnosci/marzec2008/final{/gallery}
W dniach 4 – 5 kwietnia 2008 w Zespole Szkół w Jordanowie odbył się krajowy finał XIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich pod hasłem „Etyka w biznesie”. W finale wzięło udział 61 uczestników z 40 szkół z całej Polski (do pierwszego etapu przystąpiło 2600 z 93 szkół). Naszą szkołę w finale reprezentował Paweł Jędrzejczak z klasy IV TE.
4 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Turnieju, po którym uczestnicy udali się na naukową rywalizację. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu w języku polskim oraz obcym wybranym przez kandydata oraz na wykonaniu zadania praktycznego na komputerze.
Po kolacji uczniowie aby odreagować eliminacyjne stresy zostali zaproszeni na dyskotekę.
Na drugi dzień (5 kwietnia) o godzinie 9.00 odbył się uroczysty finał poprzedzony przemówieniami dyrektora szkoły, przedstawicieli Fundacji Liceów Handlowo-Kupieckich oraz występem chóru Bel Canto, który swoją obecnością uświetnił uroczystość.
Paweł wprawdzie nie zakwalifikował się do ścisłego finału, ale za sam udział w finale otrzymał zaświadczenie uprawniające do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, z której to na dyplomie będzie miał wpisany maksymalny wynik – 100%.