15 grudnia 2010 r. w bibliotece miejskiej rozstrzygnięto VII Konkurs Dziennikarski zorganizowany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Środek” pod patronatem Dziennika  Łódzkiego Polska The Times i  Prezydenta Miasta Kutno. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.

Okazało się, że nasi uczniowie są bystrymi obserwatorami życia społecznego i politycznego, a do tego mają zacięcie dziennikarskie. Nie bali się zmierzyć z trudnymi formami felietonu i reportażu. Ich prace okazały się najlepsze i zgarnęli całą pulę nagród.

Jury w składzie Justyna Sola - Stańczyk dyrektor oddziału Dziennika Łódzkiego w Kutnie, Aleksandra Rzadkiewicz – prezes ŚSSK Środek i Artur Fryz  -  wiceprezes ŚSSK Środek postanowiło przyznać główną nagrodę (200 zł ) Aleksandrze Jędrzejewskiej z klasy IVb TE za poruszający reportaż „Tacy sami…”. Dwie nagrody po 100 zł powędrowały do Kamila Kutkowskiego z I TI  za felieton „Stacja PRL” i Michała Martofela również z ITI za tekst „Prawa do lewej – lewa do prawej”. Wyróżnienie otrzymała Justyna Wojciechowska z klasy IV a TE  za felieton „Ciemna strona kutnowskiej podstrefy ekonomicznej”.

Prace laureatów zostaną opublikowane w Świątecznym wydaniu Naszego Tygodnika Dziennika Łódzkiego Polska The Times i stronie internetowej www.srodek.pl.

Nagrody pocieszenia w postaci książek, koszulek i kubków otrzymali także inni uczniowie naszej szkoły: Teresa Kruszyna, Gracjan Wiśniewski, Michał Graczyk, Bartłomiej Florek, Tomasz Frankowski, Konrad Gospodarowicz, Damian Jagiełło, Bartosz Kuliński, Łukasz Koniuszy, Kamil Mańkowski, Daniel Matuszewski, Michał Durka, Mirosława Łupina i Damian Sobczak.

Pani Justyna Sola – Stańczyk podkreśliła wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu, zwróciła uwagę na różnorodność podejmowanych  tematów i oryginalność ujęcia.

Członkowie Jury podziękowali także paniom: Annie Janiak, Dorocie Chojnackiej i Katarzynie Kopańskiej - Zimnej za opiekę nad młodymi dziennikarzami.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.