3_2_2.jpgW tym roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotkali się w klasach na uroczystej godzinie wychowawczej. Uczniowie – w strojach galowych – przynieśli kwiaty, by podziękować wychowawcą za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość, życzliwość.
Była okazja, żeby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach, o projektach i planach na przyszłość. O godzinie 1100 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej.
Do grona naszych nauczycieli dołączyli emeryci.

 

Pani dyrektor rozpoczęła swoje wystąpienie od cytatu z „Traktatu moralnego” Czesława Miłosza, który uczyniła mottem uroczystości „Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”.
Właśnie skromność jest główną cechą nauczycieli. Pani dyrektor mówiła o ludziach, którzy bez rozgłosu, nie czekając na zaszczyty i słowa uznania, codziennie z zaangażowaniem, sumiennie wykonują swoje obowiązki… „Sławnym ludziom stawiane są pomniki. Pomnikiem nauczycielskiej pracy są sukcesy ich wychowanków. I nieprzemijająca pamięć” – powiedziała pani dyrektor.
Następnie został odczytany list minister edukacji. Pani dyrektor podkreśliła, że dzisiejsze Święto jest okazją by w sposób szczególny docenić pracę nauczycieli. Wyraziła ubolewanie, że nie może nagrodzić wszystkich pracowników, bo każdy z nich wykonuje swoje obowiązki bardzo dobrze, ale z konieczności musi wybrać tylko nieliczną grupę, do której należą:
p. Anna Janiak
p. Barbara Kaźmierczak – Nowak
p. Anna Wasielewska
p. Anna Muszyńska
p. Maria Pływacz
p. Maria Sulej
p. Dorota Chojnacka
p. Krzysztof Pawłowski
p. Piotr Kubicki
Dwie osoby z grona nauczycielskiego p. wicedyrektor Agnieszka Zawadzka i p. Barbara Jóźwiak otrzymały prestiżową nagrodę starosty kutnowskiego.
Na zakończenie uroczystości uczniowie z Samorządu Szkolnego – przygotowani przez Panią Mirosławę Pietrzykowską – zaprezentowali program artystyczny.

 

Do obejrzenia zdjęć z uroczystości zapraszamy do galerii