Podczas "Drzwi otwartych" oragnizowanych przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w pokazach, wykładach, doświadczeniach i eksperymentach przeprowadzanych przez pracowników i studentów Politechniki. Poznali zaawansowane rozwiązania proekologiczne stosowane w inżynierii przemysłowej związane z wkraczaniem w erę zielonej gospodarki. Zobaczyli, jak będzie wyglądała nauka i ekonomia przyszłości oparta o odnawialne źródła energii, nanotechnologię, bezpieczeństwo dla ekosystemu i człowieka. Zrozumieli terminy i zjawiska, takie jak: zrównoważony rozwój, reindustrializacja, gospodarka cyrkulacyjna, inżynieria procesowa.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku dotyczącego najnowocześniejszej bazy dydaktyczno - laboratoryjnej w budynku LabFactor, jaką dysponuje Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Unikatowa aparatura dydaktyczna w LabFactor wiernie odwzorowuje procesy przemysłowe w małej skali. 20 laboratoriów LabFactor to co najmniej 20 powodów odnalezienia pasji i inspiracji dla projektów technologicznych.