Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. 2016 został ogłoszony Światowym Rokiem Williama Szekspira w związku z 400. rocznicą śmierci dramatopisarza. Nauczyciele języka angielskiego postanowili skorzystać z okazji i upowszechnić wiele ciekawych informacji o życiu i twórczości autora ,,Hamleta". Jego dramaty są grane na całym świecie, a pytanie duńskiego księcia ,,Być albo nie być?..." -zadawane we wszystkich niemal językach- cały czas wybrzmiewa ze scen największych teatrów.

Nauczyciele języka niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego skorzystali z okazji- jaką był Dzień Języków Obcych- i przybliżyli uczniom naszej szkoły sylwetki takich pisarzy jak: Johann Wolfgang Goethe, Antoine de Saint- Exupery i Aleksander Puszkin. Młodzież wykonała plakaty, na których zaprezentowano wizerunki twórców oraz informacje dotyczące ich życia i literackiego dorobku.Wystawę plakatów można było obejrzeć na szkolnym korytarzu,a na Facebooku zamieszczone zostały notki biograficzne. Dodatkową atrakcją były lekcje kulturowe, na których wykorzystano prezentacje wykonane przez uczniów.