W dniu 17 października 2016  r. w naszej szkole odbyła się II  Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, która jest kontynuacją dotychczasowego, popularnego wśród uczniów, Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerska.

Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Patronat naukowy nad imprezą objęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. 

Tradycyjnie Olimpiada WiUHM cieszyła się w naszej szkole dużym zainteresowaniem młodzieży. Do etapu szkolnego zgłosiło się 21 uczniów z klas I, II, III, IV technikum ekonomicznego i technikum handlowego.

Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami, rozwiązując test składający się z 40 pytań. 

Naszą szkołę w zawodach okręgowych w Koninie reprezentować będą: Olga Piątkowska z klasy IV TE, Dominika Sobczyk z klasy IV TE i Emilia Piątek z klasy II TE. Koordynatorem zawodów na etapie szkolnym były panie: Henryka Engel, Sylwia Kubiak, Agnieszka Drapińska i Ewa Kowalik. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 17 listopada.