Nasza szkoła stara się regularnie uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach charytatywnych mających na celu pomoc potrzebującym. Wsparcie takich działań to dla nas ogromna radość inspirująca do podejmowania kolejnych inicjatyw, ale przede wszystkim satysfakcja, że możemy dać coś od siebie osobom, które tego najbardziej potrzebują.

W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w Szlachetnej Paczce. Jest to ogólnopolski, charytatywny projekt polegający na tym, iż darczyńcy przygotowują prezenty dla potrzebujących rodzin. Naszą paczkę przygotowaliśmy dla rodziny z Piątku - pani Bożeny i jej syna Mateusza. Mimo chorób i przeciwności losu są sobie bardzo bliscy. Rodzina zgłosiła zapotrzebowanie na artykuły żywnościowe oraz środki czystości, bowiem na ich zakup często brakowało pieniędzy. Pani Bożena poprosiła również o odpowiedni ubiór na zimę dla siebie i syna: kurtki i buty.

paczka

Nasza pomoc była możliwa dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej- uczniów, nauczycieli i rodziców. W paczce oprócz żywności, środków czystości, pościeli, odzieży zimowej znalazł się m.in. mikser, który umożliwi i ułatwi pani Bożenie wykonywanie  domowych wypieków oraz książki o tematyce historycznej dla Mateusza, gdyż interesuje się on tą dziedziną nauki.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się pomóc i sprawić radość tej rodzinie. Mamy nadzieję, że odjęliśmy im choć trochę zmartwień, a w zamian podarowaliśmy dużo przyjemności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Chcemy  wyrazić  ogromne podziękowanie  wszystkim uczniom i nauczycielom za poparcie i zaangażowanie się w tę akcję.

Warto podkreślić, że Szlachetną Paczkę  w naszej szkole zainicjowały: pani Magdalena Golonka i pani Aleksandra Szymańska.