9.12 .2017 roku  uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Tomczak z kl. II TE i Mateusz Jóźwiak  z kl. II TI, pod opieką p. Magdaleny Golonki wzięli udział w X Mikołajkowym Turnieju Scrabble w Warszawie. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich typów szkół    z całej Polski. Miło nam poinformować,że Krzysiek zajął 2 miejsce, zaś Mateusz 4.

Scrabble to połączenie języka polskiego i matematyki. Na specjalnej planszy trzeba tak ułożyć litery, aby powstał najwyżej punktowany, poprawny wyraz. Można go sprawdzić  w Oficjalnym Słowniku Polskiego Scrabblisty wydanym przez PWN. Dobry scrabblista musi wykazywać się bogatymi zasobami leksykalnymi, świetną pamięcią, spostrzegawczością i pomysłowością pozwalającą na korzystne usytuowanie układanych słów na premiowanych polach. Nie bez znaczenia jest również umiejętność przewidywania możliwych posunięć przeciwnika i układanie własnych wyrazów w taki sposób, by ograniczyć możliwość wykonania wysoko punktowanego ruchu przez przeciwnika.

Wszystkich , którzy chcieliby rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, pamięć i koncentrację  uwagi zapraszamy do spróbowania gry w scrabble.

Zajęcia organizowane są przez panią pedagog Magdalenę Golonkę.