8 marca obchodziliśmy wspólnie Dzień Kobiet. Tradycyjnie męska część społeczności szkolnej wręczała paniom - młodszym i starszym - kwiaty i słodkie upominki. Świątecznej atmosferze sprzyjało, że był to dla wszystkich dzień bez sprawdzianów i odpytywania. Na telebimach wyświetlana była prezentacja o wybitnych Polkach i ich osiągnięciach, bowiem rok 2018, w którym przypada setna rocznica przyznania praw wyborczych kobietom, został przez Sejm ustanowiony Rokiem Praw Kobiet
 
Nauczyciele na różnych lekcjach opowiadali uczniom o wybitnych paniach, które miały znaczący wpływ na wiele dziedzin życia. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. o Coco Chanel i słynnych artystkach francuskich (lekcja przygotowana przez panią Magdalenę Trzeciak-Jóźwiak), o najlepszych polskich sportsmenkach - medalistkach olimpijskich (pani Barbara Jóźwiak), o najlepszych sportsmenkach rosyjskich (pani Mirosława Pietrzykowska), a na lekcjach religii prowadzonych przez panią Annę Muszyńską o świętych i błogosławionych Polkach. Pan Robert Wilczyński przygotował w bibliotece ciekawą wystawę poświęconą muzom poetów i pisarzy.
 
W szkole - przy udziale Samorządu Uczniowskiego - trwa plebiscyt na KOBIETĘ  STULECIA, w którym uczestniczą wszystkie klasy i nauczyciele. Prezentację o wybitnych Polkach przygotowały, pod kierunkiem pani Doroty Chojnackiej, Jolanta Herezińska i Monika Stasiak z klasy II TOR.
W różnych miejscach szkoły pojawiły się aforyzmy traktujące kobiety z przymrużeniem oka - wybrała je pani Halina Sankowska.
 
Uczennice z klasy II TOŚ .Karolina Żandarowska i Justyna Kieszkowska udzielały porad, jak dbać o cerę i rozdawały próbki kosmetyków.
Pomysłodawczynią szkolnego Dnia Kobiet była pani wicedyrektor Iwona Smolińska, której pomogli pani Dorota Chojnacka, pani Halina Sankowska i pan Robert Wilczyński.