Uczniowie ,,Grabskiego” mają szczęście w Sopocie- od dwóch lat odnoszą sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno- Logistycznej. Nagrodą dla finalistów turnieju jest indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a sponsorem nagrody głównej jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

W tym roku wyjątkowymi umiejętnościami oraz wiedzą z zakresu transportu i spedycji wykazał się Jakub Tomaszewski- uczeń technikum logistycznego w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.

Młody człowiek pokonał ponad 3000 uczestników z całego kraju i dostał się do ścisłego finału. To nie było łatwe zadanie. Warto dodać, że finalista olimpiady uczy się dopiero w II klasie, do matury przystąpi za dwa lata, ale już dziś ma zapewniony indeks na wyższą uczelnię. Ponadto Kuba został zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, gdyż automatycznie otrzymał z niej maksymalną ilość punktów.

Cieszymy się z sukcesu, który udowadnia, że młodzież ,,Grabskiego” prezentuje wysoki poziom wiedzy na temat spedycji i transportu. Ucznia do udziału w II Olimpiadzie Spedycyjno- Logistycznej przygotowała pani Anna Peda.