23 kwietnia 2018r. klasa I TL odbyła wycieczkę do przedsiębiorstwa AMZ-KUTNO. Firma ta działa od 1999 roku i specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji zabudów specjalnych samochodów użytkowych: ambulansów, bankowozów, autobusów klasy mini, pojazdów specjalnych dla służb mundurowych, a także pojazdów wojskowych.

Celem wycieczki było uzupełnienie i poszerzenie wiedzy z przedmiotów zawodowych, poznanie funkcjonowania logistyki i jej systemów zarówno w przedsiębiorstwie produkcyjnym jak i usługowym oraz rozwijanie zainteresowania przyszłym zawodem. Dowiedzieliśmy się, że jednym z pierwszych produktów firmy stały się specjalistyczne zabudowy dla karetek- wojskowych i cywilnych- których pierwszych 50 egzemplarzy wyprodukowano w 2000 roku. Ten profil produkcji stał się jednym z filarów firmy. Kolejny etap rozwoju przedsiębiorstwa wiąże się z produkcją samochodów opancerzonych, pojazdów policyjnych, autobusów i innych pojazdów specjalnych.

Do najpopularniejszych pojazdów produkowanych w zakładach AMZ-Kutno należą samochody opancerzone: Dzik 1/2/3, Tur, Tur 2, Tur 3, Żubr a także Hipopotam. Model Dzik jest produkowany w trzech wersjach na potrzeby polskich służb mundurowych oraz na eksport do Iraku. AMZ- Kutno produkowały liczne zabudowy karetek dla Wojska Polskiego, ale także w 2010 roku dla Bundeswehry. Karetki cywilne eksportowane były m.in. do Danii i Szwecji. Zakłady produkują także pojazdy dla polskiej Policji – jednym z większych kontraktów była dostawa 600 furgonów wypadkowych na bazie Mercedes-Benz Sprinter 316CDI w latach 2011-2012. Wytworzono także m.in. 103 więźniarki na podwoziu Renault Master 150 dla Służby Więziennej. 8 czerwca 2011 roku z okazji 12 rocznicy założenia firmy, zaprezentowany został prototyp niskopodłogowego autobusu miejskiego klasy maxi AMZ City Smile CS12LF, który przystosowany jest do przewozu maksymalnie 105 pasażerów. W styczniu 2014 roku zaprezentowano prototyp samochodu osobowego Syrenka.

W AMZ- Kutno przygotowano dla nas bardzo ciekawy merytorycznie i atrakcyjny w formie program. 
Głównym koordynatorem wycieczki był wiceprezes przedsiębiorstwa  pan Jarosław Stachowski, który wraz z zespołem przybliżał nam procesy logistyczne realizowane w firmie. Dzięki temu, że każdy członek zespołu  odpowiedzialny jest za inne obszary działania przedsiębiorstwa mogliśmy poznać funkcjonowanie wszystkich procesów logistycznych w AMZ-Kutno. Ponadto pan Jarosław Stachowski w bardzo szczególny sposób przekazał naszym przyszłym logistykom jakie są oczekiwania pracodawców oraz jakie wyzwania czekają młodych adeptów tej profesji.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy  firmę o zasięgu międzynarodowym, stawiającą na to, co w logistyce najważniejsze: nowoczesne rozwiązania oraz  najwyższe standardy jakościowe. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obserwować z bliska praktyczne rozwiązania i działania logistyczne. Dziękujemy za tę możliwość.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Magdalena Trzeciak- Jóźwiak i pani Agnieszka Smolarczyk.