26 maja uczniowie naszej szkoły : Krzysztof Tomczak z kl. II TE, Mateusz Jóźwiak z kl. II TI, Angelika Filipiak z kl. II TE i Kamil Jędrasik z kl. I TL wzięli udział w XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE Kutno 2018 (112 zawodników z 43 szkół z 19 miejscowości). Po pięciu emocjonujących rundach na podium stanęli najlepsi scrabbliści w kategorii szkół ponadgimnazjalnych . Tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna z naszej szkoły  w składzie Mateusz Jóźwiak i Krzysztof Tomczak! Angelika Filipiak i Kamil Jędrasik uplasowali się na 14 pozycji.

Serdecznie gratulujemy całej” złotej" drużynie!

Scrabble to gra słowna polegająca na układaniu na planszy powiązanych ze sobą wyrazów - poprawnych gramatycznie i ortograficznie- przy  użyciu płytek z literami o różnej wartości punktowej. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, pobudza kreatywność i uczy zasad zdrowej rywalizacji. Pomaga też uczyć współdziałania i pracy w grupie Zdaniem ekspertów ma bardzo dobry wpływ na rozwój kompetencji językowych i społecznych.

O sukcesie naszych uczniów możemy czytać również na stronie Polskiej Federacji Scrabble http://www.pfs.org.pl/  oraz na stronie gimnazjum nr 2 w Kutnie http://gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/