9 listopada, w dniu niezwykłym, ponieważ wpisującym się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas pierwszych – przyszli logistycy i
handlowcy – obejrzeli w Teatrze Wielkim w Łodzi operę narodową Stanisława Moniuszki pt. "Straszny dwór”. Świąteczną atmosferę podkreślała oświetlona na biało - czerwono kurtyna. Akcja opery rozgrywa się w polskim dworku szlacheckim w drugiej połowie XVII wieku. Dwaj bracia, Stefan i Zbigniew, wracają do domu po zwycięskiej wyprawie wojennej.
Atmosfera obozu wojskowego i braterstwo broni oraz potrzeba obrony ojczyzny skłaniają ich do złożenia ślubów, że nigdy się nie ożenią. Kiedy jednak poznają dwie siostry, miłość okazuje się silniejsza od kawalerskiej przysięgi. Wskutek licznych perypetii i działań innych osób dochodzi ostatecznie do szczęśliwego zakończenia - podwójnego ślubu: Stefana z Hanną i Zbigniewa z Jadwigą.


W finale widzowie mogli podziwiać pokaz mazura w wykonaniu artystów baletu Teatru Wielkiego. Piękne stroje, muzyka i kunszt gry aktorów zostały nagrodzone przez widownię wielkimi brawami.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Agnieszka Drapińska, p. Anna Janiak, p. Joanna Maruszewska, p. Aleksandra Rossa i p. Ewa Szymczak.