Jesień to-tradycyjnie w naszej szkole - czas wyjazdów integracyjnych  uczniów klas I. Pogoda w tym roku sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie klas I TOŚ, I TE i I TOR pod opieką swoich wychowawczyń – pani Doroty Chojnackiej i pani Ewy Szymczak- wybrali się do zamku w Oporowie. Po pięknej gotyckiej budowli oprowadził ich kustosz- pan doktor Piotr Stasiak. Potem przyszedł czas na ćwiczenia  wykonywane pod kierunkiem pani Magdaleny Golonki, szkolnego pedagoga, służące poznawaniu siebie oraz sprawdzanie  umiejętności sportowych, o co zadbał pan Piotr Kubicki. Gry i zabawy odbywały się w jesiennej scenerii starego parku. Na zakończenie młodzież miło spędziła czas przy ognisku i  pieczonych kiełbaskach.

Uczniowie  z klas I ATL, I BTL, I TH i I TI  pod opieką wychowawców- pani Joanny Maruszewskiej, pani Agnieszki Drapińskiej i pana Radosława Galusa- pojechali do Krośniewic, gdzie zwiedzili Muzeum im. Jerzego Dunina- Borkowskiego. Roli przewodnika podjął się pracownik placówki i naszej szkoły- pan Piotr Bielicki. Potem młodzież  spożyła ciepły posiłek przygotowany na grillu. Opiekę podczas wyjazdu  zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego- pan Marcin Rymarkiewicz i pani Aleksandra Szymańska, pani psycholog Agnieszka Drążkiewicz oraz pani Anna Janiak.