21 grudnia społeczność ,,Grabskiego” była już w nastroju przedświątecznym. W klasach i na szkolnych korytarzach od kilku dni stały choinki przystrojone kolorowymi bombkami, a na parterze zachwycała wystawa ekologicznych ozdób wykonana przez uczniów. Radiowęzeł też przyczynił się do budowania atmosfery świątecznego oczekiwania nadając kolędy i pastorałki.

Po trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Pan dyrektor Wojciech Banasiak powitał przybyłych gości:  panią Ewę Witkowską – przewodniczącą Rady Rodziców oraz pana Adriana Zielińskiego-pracownika biura Posła na Sejm RP pana Tadeusza Woźniaka, a także nauczycieli i uczniów. Zgromadzeni poddali się uroczystemu nastrojowi, w który wpisały się  serdeczne życzenia pana dyrektora skierowane do pedagogów, uczniów i ich rodziców oraz  pracowników szkoły- zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku. Potem głos zabrał  ksiądz Piotr Jóźwiak, przywołując wydarzenia opisane w Biblii.

Następnie pojawił się dowcipny Mikołaj, który wszystkich wprawił w dobry humor, a szkolny chór tradycyjne zaśpiewał kolędy. To był dopiero początek atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunki, gdyż po chwili młodzież   zaprezentowała historię skąpca Scrooge’a, czyli ,,Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Przyszedł też czas na rozstrzygnięcie konkursu na świąteczny teledysk. Do emisji zakwalifikowano cztery nagrodzone  nagrania: klasy II TOR ( I miejsce), klasy III TE/TOŚ ( II miejsce) oraz klasy I TI i klasy  III TH (III miejsce). Trzeba przyznać, że nasi uczniowie są niezwykle kreatywni- teledyski były rewelacyjne. Społeczność ,,Grabskiego” lubi nowinki techniczne, specjalistów – informatyków też mamy świetnych, więc wyemitowane zostało nagranie, w którym pan Piotr Kubicki poinformował o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Gdy uroczystość dobiegała końca przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gerard Podlewski złożył wszystkim życzenia świąteczne.
photo

Program artystyczny był zabawny, wzruszający i jednocześnie refleksyjny, znalazły się w nim elementy tradycyjne i nowoczesne- nic dziwnego, że spotkał się z aplauzem widowni. Pan dyrektor Wojciech Banasiak podziękował wszystkim uczestnikom oraz opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, które przygotowały uroczystość- pani  Agnieszce Sędkowskiej i pani Sylwii Kubiak oraz pani Katarzynie Szczepaniak prowadzącej szkolny chór.

Uczniowie i nauczyciele udali się do klas w świątecznych nastrojach.