„Grabski włącza logiczne myślenie!”, pod takim hasłem Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie świętował Dzień Matematyki. A działo się tego dnia, oj działo.

Zaczęliśmy dzień od Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno- Logicznego „Eksperci Logicznego Myślenia”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Młodzież rozwiązywała w grupach (dopasowanych według kierunku kształcenia) zadania matematyczno- logiczne usytuowane w kontekście realistycznym. Zwyciężyła grupa złożona z uczniów klas Technikum Informatycznego: Damian Neugebauer  (I TI), Adam Zduńczyk (II TI), Mateusz Jóźwiak (III TI), Damian Górecki (IV TI).

Kolejnym punktem obchodów Dnia Matematyki był Międzyszkolny Konkurs Matematyczno- Logiczny „Grabski włącza logiczne myślenie!”. W konkursie tym wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Do rywalizacji stanęło 21 uczniów z 7 szkół terenu powiatu kutnowskiego i okolic. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali różnego typu zagadki matematyczno- logiczne. Troje uczniów uzyskało taką samą liczbę punktów, dlatego konieczna była dogrywka. I tak wyłoniliśmy zwycięzców:

  • I miejsce-    Natalia Traczyk (Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kutnie)
  • II miejsce-   Adam Jabłoński (Szkoła Podstawowa w Witonii)
  • III miejsce-  Mateusz Galiński (Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie)

Zaproszeni uczniowie mieli również okazję sprawdzić się w specjalnie przygotowanym dla nich pokoju zagadek. Rozrywkę tę przygotowała klasa III TOŚ pod opieką pani Katarzyny Grześkowiak.

Dla uczniów naszej szkoły odbywał się konkurs o tytuł „Mistrza Logicznego Myślenia”. Konkurs ten polegał na poprawnym rozwiązaniu jak największej liczby zagadek. Mistrzem został Damian Pietrzak z klasy IV TL.

W ramach obchodów Dnia Matematyki odbył się również konkurs plastyczny na plakat matematyczny pod hasłem „Grabski włącza logiczne myślenie!”. Konkurs cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. I miejsce w konkursie otrzymała Karolina Darmach z klasy I TOR. Przyznaliśmy również nagrodę specjalną dla uczennicy klasy  II TE Aleksandry Brzozowskiej za stworzenie makiety budynku naszej szkoły.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorkami Dnia Matematyki były p. Ewa Kowalska, p. Marta Bednarek i p. Katarzyna Grześkowiak.