Uczniowie klas pierwszych technik logistyk i technik organizacji reklamy pierwszy dzień wiosny spędzili na szkolnej wycieczce w Płocku. Pierwszym punktem zwiedzania była Bazylika katedralna i Kaplica Królewska. Katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku to jedna z pięciu najstarszych w kraju bazylik i jedna z trzech, gdzie spoczywają dawni władcy Polski. Bazylika posiada 11 ołtarzy oraz kilkanaście nagrobków i epitafiów. W jej prezbiterium znajduje się m.in. epitafium biskupa Ignacego Krasickiego (1735-1801), autora "Hymnu do miłości Ojczyzny", którego rodzina pochodziła z Siecienia pod Płockiem. W krypcie płockiej katedry pochowani są Władysław I Herman (1043-1102) i jego syn - Bolesław III Krzywousty (1086-1138). W czasach panowania obu władców Płock był stolicą Polski. W podziemiach katedry pochowanych jest także 15 książąt mazowieckich.

Uczniowie mieli także okazje poznać historię Drzwi Płockich, które razem z Drzwiami Gnieźnieńskimi, należą do jednych z najpiękniejszych dzieł tego typu w Europie, choćby ze względu na rysunek kwater, jak i kunszt ich wykonywania.

Po południu przyszedł czas  na seans filmowy w kinie Helios. Z dużym zainteresowaniem wszyscy obserwowali perypetie spokojnego muzyka z orkiestry symfonicznej, samotnie wychowującego dziesięcioletniego synka, w którego życie niespodziewanie wbiega pełna energii popularna gwiazda fitness.

Wycieczkę zorganizowała p. Joanna Maruszewska. Opiekunami uczniów były: p. Anna Janiak, p. Renata Kubicka i p. Ewa Szymczak.