04.06.2019 roku w naszej szkole miały miejsce działania związane z popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Celem akcji było  propagowanie wśród młodzieży racjonalnych wyborów żywieniowych, poszerzenie informacji związanych z doborem odpowiednich produktów naszej codziennej diety, by była  dobrze zbilansowana i odżywcza.
W programie znajdowały się następujące przedsięwzięcia:

  • klasa III TOR wykonała stanowisko informacyjne dotyczące gęstości kalorycznej składników odżywczych,  które każdego dnia znajdują się na naszych talerzach;
  • w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia z panem Patrykiem Kołodziejczakiem, trenerem personalnym z UpFit Kutno dla klas III TL, I TE, I TOŚ, I BTL, I TH. Pod okiem instruktora wykonywano ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie mięśni. Następnie z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego i naszego gościa został rozegrany mecz w koszykówkę – nauczyciele vs. uczniowie. Dodać należy, że mecz sędziował absolwent naszej szkoły – Michał Żydowo;
  • Karolina Żandarowska z klasy III TOŚ przeprowadziła prelekcję dla klas II TOŚ i III TOR na temat: „Jak zdrowo żyć, być fit i nie zwariować?”. Uczniowie byli zaciekawieni wykładem, gdyż przedstawiony problem jest im bliski, a dla Karoliny stanowi  pasję, którą chętnie dzieli się z innymi;
  • na korytarzach szkolnych znajdowały się stoiska z przygotowanymi przez uczniów klas pierwszych potrawami.  Było pysznie, kolorowo i zdrowo. Najsmaczniejsze dania wyłoni głosowanie, którego wyniki ogłosimy w dniu zakończeniu roku szkolnego.
  • na drugim piętrze klasy I TOR, II TOŚ i III TOŚ przygotowały wystawki dotyczące profilaktyki i przebiegu chorób cywilizacyjnych- nowotworów, cukrzycy, depresji.

Koordynatorami  projektu były - pani Katarzyna Szczepaniak oraz pani Ewa Szymczak.

photo fb

W działaniach wspomogły je: pani Joanna Maruszewska oraz Karolina Żandarowska z klasy III TOŚ.