Już po raz trzeci w Kutnie, w dniach 1-5 lutego odbędzie się Festiwal Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują.

frank

W tym roku zostały zorganizowane cztery konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej z Kutna i powiatu kutnowskiego: konkurs wiedzy o Francji, fotograficzny, plastyczny i piosenki francuskiej. Uczniowie będą uczestniczyć również w interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kultury, historii, kuchni i oczywiście Frankofonii.

W czwartek, 4 lutego, miłośnikom piosenki proponujemy udział w koncercie francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos „Jacques Brel-niezapomniane piosenki” w Kutnowskim Domu Kultury (bilety 10 zł, 30 zł).
Od poniedziałku 1 lutego uczniowie szkół będą mogli obejrzeć w sali kinowej KDK filmy,
w ramach cyklu „Francuskie kino z humorem”. W piątek 5 lutego o godzinie 18.00, w restauracji hotelu Rondo, uczniowie ZS nr 2 zaprezentują serwis francuski podczas eleganckiej kolacji, uświetnionej koncertem muzyki francuskiej (wejściówki 60 zł w recepcji hotelu). Organizatorami festiwalu są nauczyciele języka francuskiego z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, I LO, II LO, ZS nr 1, ZS nr 3, nauczyciele ZSZ nr 2, współpracują: Kutnowski Dom Kultury,  Hotel Rondo, Bistro Różane, Szkoła Muzyczna, firma Citroën J. R. J. Zachorscy, stowarzyszenie „Łódzkie bardziej francuskie”, finansowo wspomaga  nas firma Polfarmex i bank BGŻ BNP Paris Bas. Festiwal Frankofonii patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kutna.

Koordynator projektu: p. Magdalena Trzeciak-Jóźwiak