prasa_2.jpgW ostatnich dniach marca uczniowie z klas III BTE, III TH, III BTE, III LPs i IV TH, pod opieką nauczycieli p.Marii Sulej, p.Doroty Chojnackiej, p.Anny Wasielewskiej i p. Magdaleny Trzeciak-Jóźwiak, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Najpierw odwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski - najstarszą nekropolię stolicy, miejsce ostatniego spoczynku wielu wybitnych Polaków. Pozwoliliśmy sobie na chwilę zadumy nad mogiłami wielkich twórców literatury - Leopolda Staffa, Władysława Reymonta, Zbigniewa Herberta, postaci z telewizji - Czesława Niemena, Gustawa Holoubka czy z podręczników do historii - generała Rydza - Śmigłego.

Potem udaliśmy się na spacer ulicami Warszawy, a następnie do Teatru Muzycznego "Roma" na musical pt. "Upiór w operze".
W 1911r. Gastom Leroux stworzył powieść o strasznie oszpeconym geniuszu muzycznym, żyjącym w podziemiach francuskiej opery. Na podstawie tego dzieła powstał musical Andrew Lloyda Webbera. Polska premiera spektaklu odbyła się 15 marca 2008r.
W musicalu nie brakuje efektów specjalnych - moment, w którym na scenę spada żyrandol pozostanie w pamięci widzów na długo.
Warto też podkreślić, że w tytułową rolę Upiora wcielił się Damian Aleksander. Uczestnicy wycieczki zgodzą się ze mną - to był bardzo udany wyjazd.