Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Około 200 uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział w 6 olimpiadach,
25 konkursach; ponadto młodzież uczestniczyła w akcjach charytatywnych oraz wielu zawodach sportowych i strzeleckich.

 

Olimpiady
1. VI Olimpiada Logistyczna – szkołę w etapie okręgowym reprezentowało 8 uczniów; tytuł finalisty - Łukasz Kostrzewski z kl. III TL. Op. p. A. Zakrzewska
2. Olimpiada Wiedzy o Turystyce – w etapie okręgowym szkołę reprezentowali: Edyta Jędrzejczak i Gracjan Ludwiczak z kl. IV TOT; Edyta Jędrzejczak – tytuł finalisty (zwolniona z części pisemnej egzaminu zawodowego). Op. p. A. Szymańska
3. XIX Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich – w etapie szkolnym udział wzięło 27 uczniów; w etapie okręgowym szkołę reprezentowały: Martyna Felczak i Sandra Matczak z kl. III TE oraz Anna Zakrzewska z kl. IV TE; Anna Zakrzewska – tytuł finalisty (zwolniona z części pisemnej egzaminu zawodowego). Op. p. A. Wasielewska
4. Olimpiada Historyczna – w etapie okręgowym szkołę reprezentowali: Ksenia Adamska z kl. III LP s, Konrad Gospodarowicz z kl. IV TI, Michał Kucharski z kl. IV TOR (bez dalszych sukcesów). Op. p. P. Bielicki.
5. Olimpiada Historyczna „Losy żołnierza polskiego …” – szkołę reprezentowali: Olga Piątkowska z kl. I TE, Marta Kożuchowska z kl. II TH, Adrian Wiliński z kl. I TI (bez dalszych sukcesów). Op. p. P. Bielicki i p. G. Jaskułowski.
6. Olimpiada Teologii Katolickiej – w etapie szkolnym udział wzięło 17 uczniów; w etapie diecezjalnym szkołę reprezentowały: Edyta Jędrzejczak z kl. IV TOT i Kinga Kolińska z kl. IV TI; laureatką
III miejsca została Edyta Jędrzejczak, Kinga Kolińska znalazła się w dziesiątce najlepszych uczestników. Op. p. A. Muszyńska.

 

Konkursy
1. Ogólnopolskie przedsięwzięcie „Nie boję się muzyki” – szkoła została laureatem I miejsca w konkursie na Lip-dub, nagrodą w konkursie jest kamera. Op. p. A. Janiak, p. B. Jóźwiak, p. M. Kowalska, p. M. Kozarska, p. S. Kubiak, p. K. Szczepaniak, p. J. Tarnowski.
2. Ogólnopolski Konkurs „Polska Biżuteria Patriotyczna” – I miejsce ex aequo: Ewelina Katarzyńska z kl. III TOR i Klaudia Micińska z kl. II TOR, wyróżnienie otrzymał: Jakub Rosiński z kl. III TOR. Op. p. A. Dębska i p. P. Bielicki.
3. Ogólnopolski Konkurs „W. Grabski ekonomista i mąż stanu” – II miejsce zajęły: Marta Kożuchowska z kl. II TH i Małgorzata Grzelak z kl. III TL. Op. p. P. Bielicki.
4. Ogólnopolski Konkurs „Fizyka da się lubić” – w finale szkołę reprezentowała Dominika Sobczyk z kl. I TE. Op. p. D. Lewiński.
5. Ogólnopolski Konkurs „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami” – II miejsce w kategorii muzyczno-literackiej zajęła Konga Sobczak z kl. III TOR. Op. p. G. Jaskułowski.
6. III Ogólnopolski Konkurs „Anim@akcja” – wyróżnienie otrzymała Paulina Łabędzka z kl. III TOR. Op. p. R. Prętkiewicz.
7. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – wyróżnienia otrzymały Aleksandra Słomczyńska i Aleksandra Sobczyk z kl. II TOT. Op. p. D. Chojnacka.
8. Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza – wyróżnienie otrzymała Kinga Sobczyk z kl. III TOR. Op. p. D. Chojnacka.
9. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – w etapie szkolnym udziale wzięło 30 uczniów; w etapie diecezjalnym szkołę reprezentowały: Olga Piątkowka z kl. I TE, Sandra Domrzał z kl. II TOT i Ewelina Katarzyńska z kl. III TOR. V m-ce w etapie diecezjalnym zajęła Olga Piątkowska z kl. I TE. Op. p. A. Muszyńska.
10. Ogólnopolski Konkurs z ENERGETYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ – w kategorii PLAKAT udział wzięli: Aleksandra Kowalska z kl. III TOT, Katarzyna Nykiel i Artur Dębski z kl. I TH (wszyscy otrzymali dyplomy za udział). Op. p. D. Lewiński.
11. Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji” – udział Małgorzaty Banasiak z kl. II TE. Op. p. A. Janiak.
12. Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA – w etapie szkolnych udział wzięło 21 uczniów (bez dalszych sukcesów). Op. p. D. Lewiński.
13. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK – w etapie szkolnych udział wzięło 7 uczniów (bez dalszych sukcesów). Op. p. D. Lewiński.
14. XVIII Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych – w kategorii twórczość literacka - II miejsce zajął Przemysław Rembowski z kl. IV TOR, wyróżnienie – Kinga Sobczyk z kl. III TOR, w kategorii praca plastyczna: Kesja Koszewska z kl. IV TOR. Op. p. D. Chojnacka i p. A. Dębska.
15. III edycja Turnieju wiedzy o przedsiębiorczości – w etapie szkolnym udział wzięło 9 uczniów, w półfinale turnieju szkołę reprezentowała Olga Piątkowska z kl. I TE. Op. p. S. Kubiak.
16. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego – w etapie szkolnym udział wzięło: z j.niemieckiego – 9 uczniów, z j.angielskiego – 11 uczniów; w II etapie konkursu szkołę reprezentowali: j.niemiecki – Daria Jedynak i Anna Zakrzewska z kl. IV TE oraz Gabriela Belicka z kl. III LP s, j.angielski: Tomasz Kolanowski z kl. IV TI i Bartosz Tomaszewski z kl. IV TOR. Op. p. M. Kozarska i p. A. Kaszewska.
17. Konkurs „Stan wojenny w pamięci twoich bliskich" zorganizowany przez Międzyzakładową Komisję Pracowników Oświaty i Wychowania NZSS Solidarność. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszą prezentację multmedialną przygotował i zajął I miejsce Bartosz Załuga z III TI, II miejsce zajął Tomasz Wesołek z kl. II TI, III miejsce zajęła Justyna Krysińska z kl. I TH, wyróżnienie otrzymała: Angelika Szymańska z kl. I TH. Op. p. P. Bielicki i p. G. Jaskułowski.
18. Konkurs Kazimierz Wielki i Jego czasy – szkołę w półfinałach reprezentowali: Olga Piątkowska z kl. I TE i Konrad Gospodarowicz z kl. IV TI. Op. p. P Bielicki i p. G. Jaskułowski.
19. Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jak zaczyna się miasto ?” – I miejsce zajęła Olga Piątkowska z kl. I TE, II miejsce ex aequo: Natalia Rybka z kl. III TOT i Edyta Królikowska z kl. III TOR, wyróżnienia otrzymały: Justyna Strzelecka z kl. II TE i Sandra Domrzał z kl. II TOT. Op. p. A. Janiak, p .D. Chojnacka, p. K. Kopańska-Zimna, p. A. Sędkowska.
20. XIII edycja konkursu plastycznego „Świat w kolorach” pod nazwą „Barwy jesieni” – II miejsce zajęła Aleksandra Maciejewska z kl. III TOR, wyróżnienie otrzymała: Michalina Donakowska z kl. II TOR. Op. p. A. Dębska.
21. Konkurs plastyczny „Bezpieczne zachowanie uchroni Cię przed zakażeniami krwiopochodnymi”
– I miejsce zajęła Kesja Koszewska z kl. IV TOR, wyróżnienie otrzymała: Paulina Fus z kl. I TOR. Op. p. B. Jóźwiak.
22. Konkurs „Chlubne lata legionowe – wizerunek Legionów J. Piłsudskiego” – udział wzięły Justyna Krysińska i Angelika Szymańska z kl. I TH. Op. p. P. Bielicki.
23. Turniej Gier Strategicznych – Gra Kozacy II miała charakter strategiczny i nawiązywała do epoki napoleońskiej; turniej odbywał się w ramach projektu „Spotkań z historią”; zwycięzcy: Bartosz Brząkała i Janusz Kołodziejski z kl. III TI. Op. p. P. Bielicki, p. G. Jaskułowski, p. R. Prętkiewicz i p. J. Tarnowksi.
24. Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Patron znany czy nieznany?” – udział wzięło 34 uczniów, w finale szkołę reprezentowały: Justyna Strzelecka, Karolina Walczak, Karolina Torzyńska i Daria Kącka z kl. II TE. Op. p. A. Janiak i p. P. Bielicki.
25. Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Warto pamiętać” – III miejsce zajął Adam Borys z kl. III TI. Op. p. K. Kopańska-Zimna.

 

Konkursy szkolne
1. Konkurs plastyczny z okazji Dni Frankofonii w Kutnie „francuski na bluzki”- wyróżnienie:
Edyta Jędrzejczak IV TOT i Michalina Stańczak III TOR. Op. p. M. Trzeciak-Jóźwiak.
2. Konkurs plastyczny „Mój zawód szansą na sukces” – I miejsce Karina Dąborwska z kl. I TOR. Op. p. M. Trzeciak-Jóźwiak.
3. Konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza Kornela Makuszyńskiego lub komiks „Koziołka Matołka przygód ciąg dalszy” – I miejsce Karina Dąbrowska z kl. I TOR, III miejsce – Angelika Bończyk z kl. I TOR. Op. p. M. Trzeciak-Jóźwiak.
4. Szkolny konkurs na parafrazę „Ody do młodości” lub fraszkę o mojej klasie; na fraszkę – I miejsce: Justyna Kryściak z kl. II TOR, Dominika Kaszyńska z kl. I TL; na parafrazę – II miejsce Edyta Jędrzejczak z kl. IV TOT. Op. p. M. Trzeciak-Jóźwiak, p. K. Kopańska-Zimna.
5. Konkurs recytatorski z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – 63 dni walczącej Warszawy – wyróżnienie: Agnieszka Mielczarek z kl. I TOR.
6. Konkurs na najlepszego sportowca – I miejsce Łukasz Bednarek z kl. III TL
7. Szkolny konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną klasy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski; oceniano pracownie wg następujących kryteriów: choinka, dekoracja okien, dekoracja tablicy, gazetka o tematyce świątecznej, klimat, ogólne wrażenie:
a) I miejsce zajęła kl. II TE (sala nr 33)
b) II miejsce ex aequo: kl. I TH (sala nr XVIII) i kl. III TE (sala nr 52)
c) III miejsce kl. III TOR (sala nr 15)
Nagrodą za I miejsce jest „dzień bez jedynki” do realizacji w tygodniu następującym po feriach zimowych. Młodzież odnosi sukcesy uczestnicząc w zawodach sportowych
1. Letni Biathlon – zawody miejskie o „Grand Prix Kutna” to połączenie dwóch dyscyplin: biegania i strzelania; w I, II i III edycji uczniowie zajęli drużynowo trzy razy z rzędu I miejsce; w IV edycji – II miejsce; w klasyfikacji generalnej – I miejsce. Op p. P. Kubicki
2. Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej chłopców. Op. p. P. Kubicki
3. Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej. Op. p. P. Kubicki
4. Mistrzostwach Powiatu w lidze lekkoatletycznej:
a) I miejsce dziewcząt,
b) II miejsce chłopców.
Op. p. P. Kubiki i p. M. Rymarkiewicz

 

Wzięliśmy czynny udział:
• w kweście publicznej na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie;
• kweście na Hospicjum Kutnowskie;
• w Honorowym Krwiodawstwie w ramach akcji „Młoda krew ratuje życie”. Op. p. E. Szymczak;
• „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Op. p. M. Kowalska, p. G. Jaskułowski;
• pomoc dla Oliwii Gandeckiej – chorej dziewczynki; uczniowie przygotowali własnoręcznie kartki – pocztówki, nauczyciele zaś kupili lalkę – przytulankę. Op. p. A. Sędkowska i p. M. Kowalska;
• zbiórce darów rzeczowych dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Kutnie. Op. p. M. Kowalska.

 

Ponadto
1. realizujemy Ogólnopolski Program „Kultura Bezpieczeństwa”, którego celem jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpieczeństwa zachowań oraz informowania o różnorodnych aspektach prawnej ochrony pracy. Programem objęci są uczniowie kształcący się w zawodach technik ekonomista i technik logistyk; koordynator p. B. Bielicki;
2. uczestniczymy w Ogólnopolskiej akcji Rzecznika Praw Dziecka pn. „Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo”. Op. p. B. Jóźwiak.
3. włączyliśmy się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości; w ramach projektu „Otwarta firma – biznes przy tablicy” zorganizowano 6 spotkań młodzieży z przedstawicielami lokalnego biznesu. Koordynatorką akcji była p. A. Drapińska, spotkania organizowały także p. E. Kowalik, p. I. Smolińska, p. A. Wasielewska;
4. uczestniczyliśmy w wydarzeniach kulturalnych zorganizowanych w ramach VIII Festiwalu Szaloma Asza;
5. włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych – młodzież przygotowała plakaty promujące najciekawsze zabytki europejskie, uczniowie chętnie brali udział w zorganizowanych z tej okazji konkursach wiedzy o zabytkach Londynu, Berlina, Moskwy i Paryża, najlepsi okazali się:
a) nt. Londynu – Katarzyna Olejniczak kl. IV TOR,
b) nt. Berlina - ex aequo: Kinga Kolińska z kl. IV TI, Kacper Małolepszy z kl. II TE, Gracjan Piotrowski z kl. II TOT,
c) nt. Moskwy – Kinga Sobczak z kl. III TOR,
d) nt. Paryża – Edyta Jędrzejczak z kl. IV TOT;
koordynatorką była p. O. Falborska, za organizację konkursów odpowiedzialna była p. A. Kaszewska;
6. uczniowie z kl. I TE i I TH włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS, przygotowując ulotki informacyjne i broszury na temat możliwości uniknięcia zakażenia oraz plakaty zawierające protest młodzieży przeciwko narkotykom, których przyjmowanie jest najczęstszą przyczyną zarażenia wirusem; koordynatorką akcji była p. B. Jóźwiak.
7. włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu - w szkole przeprowadzona została akacja edukacyjna na temat szkodliwości nikotynizmu, uczniowie mogli obejrzeć plakaty oraz zapoznać się z ulotkami informacyjnym; koordynatorką akcji była p. B. Jóźwiak;
8. włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy – w szkole przeprowadzona została akcja edukacyjna, uczniowie mogli zapoznać się ulotkami i broszurami oraz mieli możliwość zbadania poziomu cukru we krwi; koordynatorką akcji była p. B. Jóźwiak;
9. uczestniczyliśmy w akcji profilaktycznej pod hasłem „Mój Walenty jest the Best idzie ze mną zrobić test” – celem było zachęcenie pełnoletniej młodzieży do wykonania testu w kierunku HIV; koordynator p.B.Jóźwiak;
10. uczniowie z koła dziennikarsko-teatralnego przygotowali przedstawienie „Do zamku przez tysiąc zmierzchów” i wystąpili dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi, Stowarzyszenia Wspólny Dom oraz czterokrotnie dla uczniów ze szkół gimnazjalnych z powiatu kutnowskiego w Centrum teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Op.p.D.Chojnacka, p.H.Sankowska i p.M.Kowalska.

 

Dyplomy i podziękowania
1. Podziękowanie za udział w zbiórce pieniędzy na rzecz podopiecznych Hospicjum Kutnowskiego.
2. Podziękowanie za udział w XXI Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.
3. Podziękowanie za udział uczniów z koła polonistyczno-teatralnego w uroczystościach w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Kutnie.
4. Podziękowanie za przygotowanie uczniów do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbywającej się pod hasłem „Turystyka – przepis na sukces”.
5. Podziękowanie i wyrazy uznania za ogromy wkład podczas ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.
6. Podziękowanie za przekazanie dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Kutnie im.M.Konopnickiej w Kutnie paczek z okazji Mikołajek.
7. Podziękowanie za udział szkoły w Programie Edukacyjnym Państwowej Inspekcji Pracy za zorganizowanie zajęć dotyczących przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy będących elementem programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.