- Szczegóły
- Rafał Prętkiewicz
- Odsłony: 14
Szanowni Państwo,
w dniu 20 grudnia 2019 roku (piątek) o godz. 1630
odbędą się zebrania z Rodzicami uczniów klas IV.
Serdecznie zapraszamy
Wykaz sal na zebrania
Lp. |
Klasa |
Wychowawca |
Nr sali |
1 |
IV TE/TOŚ |
Pani Katarzyna Grześkowiak |
29 |
2 |
IV TI |
Pan Jakub Tarnowski |
27 |
3 |
IV TOR |
Pani Katarzyna Szczepaniak |
28 |
4 |
IV TL |
Pani Renata Kubicka |
36 |
5 |
IV TH |
Pan Piotr Kubicki |
37 |
- Szczegóły
- Piotr Kubicki
- Odsłony: 3
W dniu 5.12.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się mistrzostwa powiatu dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. W kategorii dziewcząt starowało 7 szkół ponadpodstawowych, natomiast w kategorii chłopców udział wzięło 9 szkół ponadpodstawowych. Mecze rozgrywane były do trzech wygranych punktów.
Sposób przeprowadzenia zawodów
- Kolejność gier jest następująca:
I RZUT II RZUT III RZUT
A – X A – Y
B – Y Gra podwójna B – X
Skład reprezentacji ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie : Julia Jaszczak, Weronika Kunowska, Julia Pichalak, Filip Kowalczyk, Oskar Gęsigóra, Hubert Nowakowski. Dziewczęta naszej szkoły odniosły wspaniały sukces zajmując III miejsce w mistrzostwach powiatu. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli dzielnie w każdym meczu prezentując wielkie umiejętności. Wielkie podziękowania dla naszych reprezentantów za wielki wysiłek włożony w czasie zawodów. Skład reprezentacji był w 50% złożony z uczniów klas pierwszych i 50% uczniów klas drugich. Dlatego za rok liczymy ponownie na jeszcze większy sukces.
- Szczegóły
- Magdalena Golonka
- Odsłony: 11
W dniu 4 grudnia uczniowie klasy I TIp uczestniczyli w konferencji organizowanej przez MOPS w Kutnie „ Nie hejtuję lecz szanuję”. Podczas spotkania pan prof. dr hab. Jacek Pyżalski wygłosił ciekawy wykład na temat mediów społecznościowych: „Ja i on-line – jak sensownie wykorzystać Internet”.
O zjawisku cyberprzemocy i jej prawnych aspektach mówił natomiast komisarz Liwiński z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Na zakończenie spotkania uczniowie z przyjemnością obejrzeli krótką etiudę teatralną „W sieci” - o zjawisku hejtu w Internecie i mowie nienawiści.
- Szczegóły
- Magdalena Golonka
- Odsłony: 9
W dniach 18,19 i 22 listopada gościliśmy w naszej szkole panie pedagog i psycholog z fundacji Pro Aperte, które przeprowadziły warsztaty „ Zrozum mnie”. Wzięli w nich udział uczniowie z klas I TLg, I TEp oraz I TI g. Celem spotkań było kształtowanie świadomości młodzieży na temat zaburzenia coraz częściej diagnozowanego w ostatnich latach – spektrum autyzmu. Panie przeprowadziły krótkie ćwiczenia mające na celu zrozumienie, w jaki sposób osoba z autyzmem odbiera świat i reaguje na różne bodźce.
Zajęcia te pogłębiły wiedzę młodzieży na temat potrzeb osób niepełnosprawnych, uświadomiły z jakimi trudnościami muszą się codziennie mierzyć, aby lepiej funkcjonować w społeczeństwie i , co najważniejsze, jak takie osoby wspierać.
- Szczegóły
- Dorota Chojnacka i Halina Sankowska
- Odsłony: 19
Od 8 do 29 listopada w szkolnej bibliotece prezentowana była wystawa pt.,,Życie codzienne w XX-leciu międzywojennym", która zakończyła realizowany od roku innowacyjny projekt edukacyjny ,,Nasza Niepodległa", mający na celu przybliżenie uczniom dorobku politycznego, artystycznego, gospodarczego i intelektualnego lat 1918-1939.
Wśród eksponatów znalazły się cenne pamiątki wypożyczone przez nauczycieli, uczniów i absolwentów naszej szkoły, m.in. dzieża i niecka do przygotowania ciasta chlebowego, drewniana maselnica, tara do prasowania, żelazko na duszę, mosiężny moździerz kuchenny, urządzenie do produkcji waty cukrowej, maszyna do pisania, waga, naczynia stołowe, cylinder, skórzana czapka-pilotka, lornetka, czasopisma, książki - a wśród nich nagroda, którą otrzymał patron naszej szkoły i pierwsze wydanie ,, Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - dokumenty (poświadczenia wyróżnień państwowych oraz świadectwo szkolne) i zdjęcia rodzinne. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, podobnie zresztą jak inne przedsięwzięcia projektu ,,Nasza Niepodległa", który rozpoczęła wizyta dwóch klas w Muzeum Regionalnym w Kutnie i zwiedzanie wystawy ,,Gabinet doktora Troczewskiego", poświęconej m.in. publicznej działalności kutnowskiego społecznika. Bardzo interesującym przedsięwzięciem były spotkania z panem doktorem Jackiem Saramonowiczem - kutnowskim regionalistą - który wygłosił dwa wykłady: ,,Kutno w okresie II Rzeczypospolitej" i ,,Szkolnictwo w II Rzeczypospolitej" ukazujące rozwój naszego państwa i miasta. Obu pelekcji wysłuchało 14 klas. Ważnym wydarzeniem było też spotkanie z panem Stanisławem Wojdeckim - działającym w TPZK regionalistą i przewodnikiem po naszym mieście, który przygotował prezentację dotyczącą związanego 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego. W wykładzie uczestniczyły dwie klasy. Inna grupa uczniów wybrała się na wycieczkę do kutnowskiego oddziału Archiwum Państwowego w Płocku, gdzie m.in. zapoznała się z dokumentami dotyczącymi naszego miasta z okresu międzywojennego. Warto dodać, że w tym roku minęło sto lat od powołania przez naczelnika państwa - Józefa Piłsudskiego sieci archiwów państwowych.
- Szczegóły
- Rafał Prętkiewicz
- Odsłony: 98
Uprzejmie informujemy, że w dniu 02 grudnia 2019 r. (poniedziałek)
w godz. 16:30 - 17:30 odbywać się będą indywidualne konsultacje nauczycieli
z Rodzicami w ramach "pierwszego poniedziałku miesiąca"
Serdecznie zapraszamy
- Szczegóły
- Marcin Rymarkiewicz
- Odsłony: 46
Męska reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w zawodach sportowych w piłce ręcznej, na etapie mistrzostw powiatu.
Skład drużyny: Bednarek Dawid, Bilski Damian, Ciesielski Bartek, Cieśliński Patryk, Domański Błażej, Frątczak Oskar, Katarzyński Jakub, Lipiec Przemek, Niezgoda Tymon, Rosa Mateusz, Szadkowski Patryk, Wojciechowski Adam, opiekun Marcin Rymarkiewicz.
Gratulacje !!!
- Szczegóły
- Magdalena Golonka
- Odsłony: 43
W dniu 13 listopada uczniowie z klasy I TH/TR po gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim marszu „Białej Wstążki”. Przebiegał pod hasłem „Nie hejtuję, lecz szanuję” i został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie. Uczestnicy przeszli ulicą Królewską pod Urząd Miasta. Na miejscu głos zabrał zastępca Prezydenta Miasta Kutno – pan Zbigniew Wdowiak. Następnie uczniowie udali się do Kutnowskiego Domu Kultury, aby wziąć udział w rozmowie z wokalistą olsztyńskiej grupy Łydka Grubasa – Bartoszem "Hipisem" Krusznickim. Artysta podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi z hejtem i cyberprzemocą w sieci, a także sposobami reagowania i radzenia sobie z taką formą przemocy.
Co roku, w ponad pięćdziesięciu krajach świata, odbywają się symboliczne marsze “Białej Wstążki”. Ich uczestnicy przypominają o przemocy wobec kobiet i apelują o reagowanie na nią w otoczeniu.
“Biała Wstążka” to międzynarodowa kampania przeciw przemocy wobec kobiet zainicjowania w 1991 r. w Kanadzie po tragicznych wydarzeniach z 6 grudnia 1989 r. 25-letni Marc Lepine zastrzelił wówczas 14 kobiet w budynku montrealskiej politechniki. Jako uzasadnienie swojej nienawiści do nich podał, że uważa za niewłaściwe, aby kobiety kończyły studia techniczne i zabierały miejsca mężczyznom. Na masakrę zareagowało około stu tysięcy mężczyzn, którzy na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięli do ubrań białą wstążkę.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Magdalena Golonka i Sylwia Kubiak
- Szczegóły
- rw
- Odsłony: 34
Z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości w bibliotece szkolnej otwarta została wystawa „Życie codzienne w latach międzywojennych” prezentująca przedmioty użytkowe z tego okresu a także wydawnictwa książkowe i czasopisma, w tym pierwodruki ważnych dla polskiej kultury dzieł literackich.
Częścią wystawy jest też prezentacja zbiorów związanych z patronem szkoły. Obok pierwszych wydań jego prac prezentowane są też reprodukcje portretów wielkiego ekonomisty, opracowania mu poświęcone, a także wyjątkowa książka, którą Władysław Grabski otrzymał po ukończeniu w 1894 r. École des Sciences Politiques w Paryżu (dar od prawnuka – p. Grzegorza Grabskiego).
Wystawa, przygotowana przez p. Dorotę Chojnacką, p. Halinę Sankowską, p. Roberta Wilczyńskiego i uczniów naszej szkoły, odbywa się w ramach projektu „Nasza Niepodległa” i można ją obejrzeć do 22 listopada br.
- Szczegóły
- Dorota Chojnacka
- Odsłony: 77
Młodzież z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego - wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pana Dariusza Lewińskiego - uczestniczyła 11 listopada 2019 r. w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele pw. św. Wawrzyńca celebrowaną przez dziekana kutnowskiego- księdza doktora Jerzego Swędrowskiego. Następnie zgromadzeni w uroczystym orszaku przemaszerowali ulicą Królewską na plac Piłsudskiego, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. W ramach obchodów swoje słowa do mieszkańców Kutna skierował prezydent miasta, odczytano apel poległych, a także złożono kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Całość uroczystości zwieńczono pokazem sztucznych ogni oraz poczęstunkiem w postaci tradycyjnej żołnierskiej grochówki.
- Szczegóły
- Katarzyna Kopańska – Zimna
- Odsłony: 116
Czasy II wojny światowej, którym poświęcona została XXII edycja Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głos Ojczyzny” łączyły się z walką całego narodu o zachowanie tożsamości i duchowej wolności. Ich wyrazem była nie tylko krew przelana na licznych frontach Europy, ale także talenty i uzdolnienia wykorzystane w działalności artystycznej. Pieśni i piosenki patriotyczne przypominały burzliwe dzieje Polaków i ich walkę o wolność, podnosiły na duchu żołnierzy i cywili zmęczonych wojną i okupacją. Te trudne tematy podjęli szkolni artyści – uczestnicy festiwalu, poszukując właściwych form artystycznego, estetycznego i muzycznego wyrazu dla wykonywanych utworów.
8 listopada, podczas gali finałowej, sala Kutnowskiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście:
- pan Marek Jędrzejczak – Wicestarosta Kutnowski,
- pani Jolanta Pietrusiak – członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego,
- pan Tomasz Walczewski – członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego,
- pan Marek Drabik – radny Rady Powiatu Kutnowskiego,
- pani Anna Podkańska – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach,
- pani Iwona Kaca – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie,
- ksiądz dr Jerzy Swędrowski – dziekan, proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Kutnie,
- pan Radosław Rojewski – dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury,
- pana Tadeusza Woźniaka – posła na Sejm reprezentował pan Adrian Zieliński,
- pan Kazimierz Śwircz – kustosz Muzeum Regionalnego w Kutnie,
- pani Stefania Szadkowska – reprezentująca Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie,
- pani Bożena Gajewska – prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej,
- pani Agnieszka Stachowska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.