Uczennica klasy III TE Natalia Neugebauer została finalistką Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Tym samym dołączyła do grona uczniów naszej szkoły, którzy z sukcesami od lat biorą udział w tym prestiżowym konkursie. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy.

Program olimpiady jest wymagający, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie problematyki ogólnej, i tematu wiodącego w dziedzinie nauk ekonomicznych. W tym roku był to  „Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”.

W związku z sytuacją pandemiczną w naszym kraju tegoroczna olimpiada miała inny charakter niż dotychczas. W zawodach szkolnych wzięło udział 25 osób z klas :  II TEg,  II TEp, II THg, II TRg, III TE. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu w formie on - line. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Natalia Neugebauer i Natalia Dziarkowska z kl. III TE, Julia Matusiak i Mateusz Matusiak z kl. II THg, Karolina Sobolewska i Natalia Chmielecka z II TEg. To oni znaleźli się w gronie najlepszych, a warto podkreślić, że w olimpiadzie  wzięło udział 1800  uczniów. 

W wielkim finale, który odbył się 23.04.2021r. w Koninie, reprezentowała nas właśnie Natalia Neugebauer. Uzyskała tytuł finalistki i została zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Będzie mogła się pochwalić 100% wynikiem.

Koordynatorem olimpiady była Sylwia Kubiak we współpracy z panią wicedyrektor Henryką Engel i panią Agatą Kraszewską. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok. Naprawdę warto.