Dzień Dziecka stał się okazją do zorganizowania w naszej szkole II Pikniku  BRAWO ,,Grabski” czyli Bardzo Radosnego Awangardowego Wydarzenia Ogólnoszkolnego. Celem imprezy była integracja młodzieży, ale również wspólne spędzenie czasu i popisanie się talentami artystycznymi uczniów.

Piknik otworzył pan dyrektor Wojciech Banasiak. Następnie odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów klas II i III. Wystąpiły: Julia Kowalska z kl. II THg, Angelika Andrzejewska I Julia Kurowska z kl. II TL, Paulina Dębowska z kl. II TOSp, której towarzyszyły Karolina Gruszka z kl. II TEg i Amelia Kaczmarek z kl. II THp, Klaudia Wszywkow I Anna Solarska z kl. III TOS, a prowadziły Paulina Lewandowska i Natalia Dziarkowska z kl. III TE.

photo

Potem  na dziedzińcu szkolnym i w sali gimnastycznej rozpoczęły się zajęcia przygotowane dla młodzieży z klas I przez grupę starszych koleżanek i kolegów. Były gry planszowe, badminton, hula hop, skakanki, a także popularne kiedyś gry w klasy i gumę. Starsi uczniowie nauczyli pierwszoklasistów kroków belgijki, którą  kilkakrotnie zatańczono w trakcie pikniku. Przez cały czas grała muzyka, która tworzyła piknikową atmosferę - funkcję DJ pełnił Hubert Nowakowski z kl. III TI.

Zabawa, piosenki, gry, tańce, żywiołowo wykonana belgijka i piękna pogoda sprawiły, że wszyscy poczuli zbliżające się wakacje.  Wspólne zabawy i tańce wspaniale poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gerard Podlewski z klasy III TI, który fantastycznie pełnił rolę wodzireja.

Dla uczestników zabaw przygotowano wodę mineralną, soki owocowe i ciasteczka. Oczywiście w reżimie sanitarnym.

Organizatorami Pikniku BRAWO ,,Grabski” były: pp. Dorota Chojnacka, Halina Sankowska, Magdalena Trzeciak-Jóźwiak i Marcin Rymarkiewicz.

Warto zaznaczyć, że imprezą towarzyszącą był ,,spacer po szkole”, na który społeczność ,,Grabskiego” zaprosiła uczniów klas ósmych. Organizatorką tego wydarzenia została  p. Justyna Chrzanowska.