Światowy Tydzień Przedsiębiorczości  organizowany jest od 2008 roku, w 180 krajach świata. Jest to międzynarodowy projekt obejmujący wiele wydarzeń, w których biorą udział tysiące ludzi w naszym kraju (a miliony na świecie!) 

W listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy promujące świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Każdego roku wybierany jest jeden temat, na który organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę, w 2021 roku motyw przewodni to „Biznes jutra”.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Z tej okazji w szkole gościliśmy przedstawiecieli świata biznesu oraz instytucji bezpośrednio z nim związanych. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach, których głównym celem było pogłębienie wiedzy na temat zakładania i prowadzenia firmy oraz kształtowanie postawy przedsiębiorczej.

Koordynatorem ŚTP w naszej szkole była pani A. Kraszewska, a w jego organizację włączyli się również p. A. Drapińska, p. J. Tarnowski, p. A. Wasielewska.