21 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie odbył się IX Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu kutnowskiego. Organizatorami konkursu byli: Okręgowy Inspektorat Pracy z Łodzi, Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie oraz Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. 

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z trzech placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie, Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie (z technikum oraz z branżowej szkoły I stopnia). 

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 30 pytań z zakresu kultury bezpieczeństwa - BHP w pracy  i poza pracą, prawo pracy. 

W skład komisji konkursowej weszli: Kierownik Oddziału OIP w Kutnie p. Barbara Krajniak, Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi p. Krzysztof Barański, Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi p. Agata Niedźwiecka-Zając.

Najlepsi okazali się:

  • Wiktoria Górkiewicz z Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie,
  • Igor Kurpiewski z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie,
  • Daniel Cieślak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, ufundowanego przez Inspektorat Pracy z Łodzi.

Koordynatorkami konkursu były: Agnieszka Drapińska, Maria Pływacz i Krystyna Wąs.