26 kwietna w CTMiT odbyły się powiatowe eliminacje  XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, który ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W eliminacjach szkolnych do OTWP wzięli udział: Jakub Dołęga z II TGP, Dominika Grabowska, Amelia Kaczmarek i Przemysław Szałamacha z III THp, Krzysztof Zachwieja z III TEg, Szymon Stasiak z I TL, Magdalena Grędecka z II TE i Justyna Matusiak z II TR. Do finału powiatowego OTWP awans uzyskali: Krzysztof Zachwieja z klasy III TEg oraz Szymon Stasiak z klasy I TL, którzy reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kutnowskiego. W części pierwszej zmagań konkursowych młodzież odpowiadała na pytania testowe o zróżnicowanym poziomie trudności.  Uczestnicy mieli okazję obejrzeć materiał promocyjny Państwowej Straży Pożarnej w związku z jubileuszem 30-lecia jej powstania.  Organizatorzy przeprowadzili także szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej. W drugiej części eliminacji miała miejsce część ustna finału, która wyłoniła zwycięzcę z każdej grupy wiekowej.