W Zespole Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie było dziś kolorowo i wesoło. Szkoła rozpoczęła obchody 90-lecia swojego istnienia. Jubileuszowa gala i zjazd absolwentów odbędą się w sobotę 4 czerwca, a dziś obchodzono XVII Święto Szkoły i III Piknik  BRAWO  GRABSKI, którego hasłem było „Grabski wypływa na szerokie wody”, a motywem przewodnim szanty czyli piosenki żeglarskie. 

Uroczystość otworzył pan dyrektor Wojciech Banasiak, który w swoim wystąpieniu nawiązał do Jubileuszu oraz tradycji i osiągnięć szkoły, a także życzył wszystkim miłej zabawy. 

Część artystyczną rozpoczął pokaz tańców dawnych w wykonaniu szkolnej grupy Kontredans prowadzonej przez nauczyciela historii pana Piotra Bielickiego. Uczniowie w tradycyjnych strojach mieszczańskich zaprezentowali kilka kontredansów, chętnie tańczonych nie tylko na dworach, ale również w portowych tawernach. Następnie Gabriela Sabadasz kl. II TR, Paulina Dębowska kl. III TOŚ i Angelika Andrzejewska kl. II TL zaśpiewały kilka popularnych szant. W dalszej części Pikniku zainteresowani uczyli się wiązania węzłów żeglarskich pod kierunkiem Kamila Zarzyckiego kl. III TOŚ, grali w statki, ping-ponga i gry planszowe, brali udział w zabawach sprawnościowych oraz tańczyli przy ulubionych przebojach. Mogli również skorzystać z przygotowanego poczęstunku (herbatników, jogurtu i słonych przekąsek), a strudzeni zabawą wypoczywali na leżakach w cieniu palm, wyczarowanych przez panią Monikę Kowalską, odpowiedzialną za scenografię. 

Wszystko to działo się na dziedzińcu szkolnym, a w tym czasie w budynku placówki duża grupa młodzieży brała udział w konkursie strzeleckim oraz historycznym „Grabski i jego czasy”. Pasjonaci nauk ścisłych mogli sprawdzić swoją wiedzę w turnieju matematycznym „Eksperci logicznego myślenia”, a inni uczestniczyli w pogadance nt. zdrowego żywienia.

Piknik BRAWO  GRABSKI  jest imprezą, która na stałe wpisała się do kalendarza szkoły. Prowadzili ją Gerard Podlewski – tegoroczny absolwent kl. IV TI oraz Bartosz Bukowicz z kl. I TL. Muzykę wybrał Filip Kowalczyk – również absolwent kl. IV TI. Fotoreporterami Pikniku byli: Eryk Klepaczka i Michał Marciniak z kl. III TIg.

Organizatorami Pikniku byli: p. Halina Sankowska, Dorota Chojnacka, Magdalena Trzeciak-Jóźwiak oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Piotr Kubicki, Marcin Rymarkiewicz, Agnieszka Fuz i Jakub Nadolski. Konkurs matematyczny przygotowały p. Marta Bednarek, Ewa Kowalska i Maria Pływacz, a konkurs o patronie szkoły p. Piotr Bielicki.