zmedalamiJednym z przedsięwzięć ważnych w programie obchodów jubileuszu naszej szkoły jest  Międzyszkolny Konkurs Historyczny  pt. Patron znany czy nieznany? przygotowany we współpracy z Kutnowskim Towarzystwem Historycznym. W założeniu jest on poświęcony patronom szkół z Kutna i powiatu kutnowskiego.

Jako placówka oświatowa o tak długiej i bogatej tradycji, pragniemy wspierać tę ciekawą inicjatywę, licząc na to, że idea i formuła konkursu, której patronuje Kutnowskie Towarzystwo Historyczne na stałe zagości w środowisku lokalnym. Bohaterem I edycji będzie Władysław Grabski – polityk, działacz społeczny i naukowiec kojarzony głównie z reformą walutową z okresu II Rzeczpospolitej, wybitny mąż stanu, którego imię nosi nasza szkoła.

Chcielibyśmy, aby konkurs wiedzy o patronach nie tylko służył upowszechnianiu wiedzy historycznej i promowaniu postaw patriotycznych wśród młodzieży, ale też integracji placówek oświatowych z Kutna i okolic. Liczymy, że ta propozycja zyska Państwa sympatię, akceptację i wsparcie.

Regulamin konkursu