W ubiegłym tygodniu miało miejsce ostanie przedstawienie ,,Do zamku przez tysiąc zmierzchów" zrealizowane na motywach powieści pani Moniki Szurzec przez uczniów działających w kole dziennikarsko-teatralnym. Podczas dwóch spektakli granych jednego dnia widownia była wypełniona prawie do ostatniego miejsca. Sztukę opowiadającą o problemach młodych ludzi, ich nadwrażliwości i poczuciu osamotnienia obejrzeli uczniowie z Gimnazjum nr1, Gimnazjum nr2, Gimnazjum nr3 oraz Gimnazjum w Byszewie, Gimnazjum w Szczycie i Gimnazjum w Bedlnie.
Ostatnie przedstawienie jest okazją do krótkiego podsumowania i wspomnień.

Pierwszy spektakl odbył się w murach naszej szkoły w grudniu, kolejny w Stowarzyszeniu ,,Wspólny Dom", młodzież dwukrotnie występowała w styczniu w Centrum Muzyki, Teatru i Tańca, a następnie w lutym w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Nowej Wsi. Na widowni zasiedli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr2, bursy a także zainteresowani wydarzeniem mieszkańcy naszego miasta.
Młodzi aktorzy znakomicie odtwarzali powierzone im role. Widać było, że dobrze się w nich czują.

W spektaklu wystąpili: Przemek Rembowski, Adam Borys, Adam Skotarczak,  Marta Michajłów, Sandra Domrzał, Ola Katzerke, Edyta Królikowska, Ola Słomczyńska, Justyna Rybicka, Michał Kucharski, Łukasz Bednarek i Kuba Rosiński. Reżyserią zajęli się: Aneta Marciniak i Adam Borys, który skomponował także muzykę do piosenek.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Dorota Chojnacka,pani Halina Sankowska i pani Monika Kowalska.
Organizatorzy zadbali o profesjonalne plakaty, które reklamowały to wydarzenie artystyczne-ich autorami byli uczniowie klasy IV TOR Kesja Koszewska i Adam Drewicz.

Pozytywne recenzje w lokalnej prasie oraz opinie widzów dowodzą, że było to udane przedsięwzięcie.