2 października w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca rozpoczęły się kutnowskie obchody XI Festiwalu Szaloma Asza. Zainaugurował je Tryptyk Kutnowski - występy uczniów. Młodzież związana z kołem dziennikarsko-teatralnym przedstawiła program "Na strunach emocji",składający się z dwóch części: monodramu "Za ścianą" na podstawie opowiadania Szaloma Asza w wykonaniu Natalii Katarzyńskiej z kl. IV TOR oraz koncertu "Na żydowską nutę", w którym wystąpiły Klaudia Wszywkow z kl. II TOŚ i Natalia Prószkowska z kl. II TE. Obecny wśród widzów prawnuk pisarza pan David Mazower, przybyły z USA, entuzjastycznie wypowiadał się o występie naszych uczennic. 
Należy podkreślić, że Natalia Katarzyńska zahipnotyzowała publiczność swoją interpretacją tekstu Asza, natomiast Klaudia Wszywkow i Natalia Prószkowska zaprezentowały pełnię swoich możliwości wokalnych.
Opiekę artystyczną nad programem sprawowały panie Dorota Chojnacka i Halina Sankowska. Autorką plakatu i dekoracji była pani Agnieszka Drapińska.
 
W kolejnej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu "Kutno nASZe, a w nim....", w którym I miejsce zajął Gerard Podlewski z kl. II TI. Jego prezentacja, przygotowana pod kierunkiem pana Rafała Prętkiewicza, najbardziej podobała się jury. Prezentację można obejrzeć TUTAJ
 
Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie, na którym znależli się wszyscy występujący i nagrodzeni uczniowie, ich opiekunowie oraz goście i organizatorzy Festiwalu.
 
Warto przypomnieć, że Festiwal Szaloma Asza, pisarza urodzonego w Kutnie, odbywa się co dwa lata. W poprzednich edycjach nasi uczniowie wystąpili w spektaklach "Zimą" i etiudzie teatralnej "Buntowniczka", w której tytułową rolę zagrała również Natalia Katarzyńska.