W dniu 13 listopada uczniowie z klasy  I TH/TR po gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim marszu „Białej Wstążki”. Przebiegał pod hasłem „Nie hejtuję, lecz szanuję” i został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie. Uczestnicy  przeszli ulicą Królewską pod Urząd Miasta. Na miejscu głos zabrał zastępca Prezydenta Miasta Kutno – pan Zbigniew Wdowiak. Następnie uczniowie udali się do Kutnowskiego Domu Kultury, aby wziąć udział w rozmowie z wokalistą olsztyńskiej grupy Łydka Grubasa – Bartoszem "Hipisem" Krusznickim. Artysta podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi z hejtem i cyberprzemocą w sieci, a także sposobami reagowania i radzenia sobie z taką formą przemocy.

Co roku, w ponad pięćdziesięciu krajach świata, odbywają się symboliczne marsze “Białej Wstążki”. Ich uczestnicy przypominają o przemocy wobec kobiet i apelują o reagowanie na nią w otoczeniu.

“Biała Wstążka” to międzynarodowa kampania przeciw przemocy wobec kobiet zainicjowania w 1991 r. w Kanadzie po tragicznych wydarzeniach z 6 grudnia 1989 r.  25-letni Marc Lepine zastrzelił wówczas 14 kobiet w budynku montrealskiej politechniki. Jako uzasadnienie swojej nienawiści do nich podał, że uważa za niewłaściwe, aby kobiety kończyły studia techniczne i zabierały miejsca mężczyznom. Na masakrę zareagowało około stu tysięcy mężczyzn, którzy na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięli do ubrań białą wstążkę.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Magdalena Golonka i Sylwia Kubiak