Boże Narodzeniekojarzy się z zapachem świerku, goździków i pomarańczy, magią radosnego oczekiwania na wyjątkowy wieczór poprzedzony pierwszą gwiazdką.  W ten szczególny nastrój nadchodzących świąt wprowadziło nas liryczne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Muszyńskiej. Kolędy, pastorałki, wiersze, sceny nawiązujące do tradycji biblijnej, ale też utwory współczesne skłoniły nas do refleksji nie tylko na temat tajemnicy Bożego Narodzenia, ale także miejsca człowieka w świecie. Człowieka, który mimo baraku czasu, trudów i wyzwań współczesności tęskni za Tajemnicą nadającą sens ludzkiej egzystencji. W ten szczególny dzień byli z nami przyjaciele – emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice.

Po nastrojowym przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor Wojciech Banasiak, który podziękował szkolnym artystom i ich opiekunce za występ, a także pracę włożoną w przygotowanie jasełek. Podkreślił, że przed nami czas szczególny, wypełniony tradycją i rodzinnym ciepłem, pełen zadumy, przesycony głęboką symboliką choinki,  pierwszej gwiazdki, opłatka, w którym zaczarowana jest niezwykła moc pojednania. Pan dyrektor życzył wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, ciepła, miłości oraz daru dzielenia się z innymi tym, co najlepsze. Wyraził również nadzieję, że rok 2020 otworzy przed nami nowe możliwości i spełni najskrytsze marzenia.

Częścią bożonarodzeniowej tradycji są życzenia, których nasza szkoła otrzymała bardzo dużo. Przesłali je między innymi: posłowie na Sejm RP pan Tomasz Rzymkowski, pan Tadeusz Woźniak, Starosta Kutnowski pan Daniel Kowalik, Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego pan Marek Ciąpała, Prezydent Miasta Kutno pan Zbigniew Burzyński, Przewodniczący Rady Miasta Kutno pan Mariusz Sikora, Wójt Gminy Kutno pani Justyna Jasińska, Przewodnicząca Rady Gminy Kutno pani Joanna Kajszczarek, a ponadto przedstawiciele wielu instytucji państwowych, samorządowych, kościelnych, zaprzyjaźnione szkoły i pracodawcy. 

Na zakończenie pan Piotr Kubicki przekazał rady dotyczące bezpiecznego świętowania i wszyscy udali się do domów.