Pąki i liście drzew rozwinęły się, zachwycają zielenią i bielą… Kwitnące  kasztanowce przypominają, że  nadchodzą matury. Ten niezwykły czas w życiu młodego człowieka zwykle otwiera nową, niezapisaną kartę – wchodzenia w dorosłość, kształtowania swojej przyszłości.  W związku z niespodziewaną pandemią, tegoroczni maturzyści muszą, przynajmniej na jakiś czas, odłożyć realizację swoich planów. Nie jest to proste, wiąże się ze stresem i niepewnością, ale dojrzałość to przede wszystkim odpowiedzialność za siebie i innych. Niezwykłe czasy, w których przyszło nam żyć, wymagają od nas wszystkich takiej właśnie odpowiedzialności. Nagle zostaliśmy postawieni w nowej rzeczywistości i staramy się w niej odnaleźć. W związku z tym nie możemy  spotkać się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, porozmawiać, powspominać, poczuć po raz ostatni atmosfery szkolnej pracowni… Czas jednak płynie nieubłaganie. Nadszedł 24 kwietnia – zgodnie z kalendarzem  dzień zakończenia roku szkolnego klas programowo najwyższych. 

Technikum ukończyli uczniowie klas:

 • IV technik ekonomista, wychowawczyni p. Katarzyna Grześkowiak, w zastępstwie p. Anna Wasielewska,
 • IV technik ochrony środowiska, wychowawczyni p. Katarzyna Grześkowiak, w zastępstwie p. Anna Wasielewska,
 • IV technik logistyk, wychowawczyni  p. Renata Kubicka,
 • IV technik organizacji reklamy, wychowawczyni p. Katarzyna Szczepaniak,
 • IV technik informatyk, wychowawca p. Jakub Tarnowski,
 • IV technik handlowiec, wychowawca p. Piotr Kubicki.

budynek s

Powodów do radości i dumy przysporzyli nam uczniowie, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów (powyżej 4,75), angażowali się w życie szkoły i środowiska.

 Na szczególne wyróżnienie zasługują: 

 1. Mateusz Jóźwiak kl. IV TI
 2. Karolina Żandarowska kl. IV TOŚ
 3. Joanna Garstka kl. IV TL
 4. Aleksandra Szukalska kl. IV TL
 5. Jakub Tomaszewski kl. IV TL
 6. Natalia Żydowo kl. IV TH
 7. Paulina Kuciapska kl. IV TL
 8. Klaudia Morawska kl. IV TL
 9. Weronika Stasiak kl. IV TOŚ
 10. Julia Beszczyńska kl. IV TL
 11. Bartosz Janusiewicz kl. IV TL
 12. Justyna Kieszkowska kl. IV TOŚ
 13. Patrycja Popławska kl. IV TL
 14. Maciej Frydrysiak kl. IV TE
 15. Martyna Ludwiczak kl. IV TL
 16. Mateusz Szymczak kl. IV TI

Medal Pamiątkowy Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy otrzymał  Mateusz Jóźwiak, który osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce oraz reprezentował szkołę w licznych akcjach i konkursach na szczeblu lokalnym, powiatowym oraz ogólnokrajowym.

Wszystkie te sukcesy nie byłyby możliwe bez pomocy Rodziców. Serdecznie dziękujemy za wspieranie działań szkoły, pomoc w realizacji jej planów organizacyjnych, a także  atmosferę życzliwości i współpracy.

Drodzy Abiturienci!

Dokonując wyboru drogi życiowej, nie bójcie się zmierzać ku urzeczywistnieniu ambitnych planów i śmiałych wyobrażeń o tym, co jest dla Was najważniejsze, najlepsze, najbardziej wartościowe.  Jak powiedział Mark Twain: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”